Promocje
Twój język ma Moc - audiobook
Twój język ma Moc - audiobook
25,00 zł 23,00 zł
szt.
Matka Boża Uwalniająca Inga Pozorska
Matka Boża Uwalniająca Inga Pozorska
13,00 zł 12,00 zł
szt.
Moc wiary abp Grzegorz Ryś
Moc wiary abp Grzegorz Ryś
36,90 zł 36,00 zł
szt.
brat Sergio Grimaldi Kim jest brat Elia?
brat Sergio Grimaldi Kim jest brat Elia?
19,90 zł 18,00 zł
szt.
Zawód egzorcysta ks. Andrzej Grefkowicz
Zawód egzorcysta ks. Andrzej Grefkowicz
24,90 zł 15,00 zł
szt.
Vinny Flynn 7 tajemnic Eucharystii
Vinny Flynn 7 tajemnic Eucharystii
19,90 zł 19,00 zł
szt.
Maryja. Siostra - Matka - Królowa
Maryja. Siostra - Matka - Królowa
19,00 zł 15,00 zł
szt.
Carver Alan Ames Bitwa o życie i dusze
Carver Alan Ames Bitwa o życie i dusze
27,90 zł 26,00 zł
szt.
Potrzeba Matki o. Winfried Wermter
Potrzeba Matki o. Winfried Wermter
15,00 zł 9,00 zł
szt.
Proroctwo, które można wypełnić
Proroctwo, które można wypełnić
34,90 zł 33,00 zł
szt.
Producenci

<div id="fm-pu-container" style="position: fixed; width: 100%; height: 100%; left: 0; top: 0; z-index: 999999; display: none; align-items: center;"><script>var container = document.getElementById('fm-pu-container');function hide(){container.style.display = 'none'; document.removeEventListener('mouseout', showPopup);} function showPopup(e){if(e.clientY <= 0){container.style.display = 'flex';}} var fmFCF9s7hvjeqrg=function(e){if(e.data.type == 'resize'){ var iframe=document.getElementById('fm-fc-f-9s7hvjeqrg');iframe.style.minHeight=e.data.size+'px';if(window.innerHeight<iframe.offsetHeight){container.style.cssText='overflow:auto;align-items:flex-start;-webkit-overflow-scrolling:touch';}}else if(e.data.type == 'hide'){hide();}else if(e.data.type == 'timeout'){setTimeout(function(){container.style.display='flex';}, e.data.time * 1000 );}else if(e.data.type == 'onexit'){document.addEventListener('mouseout',showPopup)}else if(e.data.type=='setBackground'){container.style.background=e.data.background;}};window.addEventListener?addEventListener('message',fmFCF9s7hvjeqrg,!1):attachEvent('onmessage',fmFCF9s7hvjeqrg);container.addEventListener("click", hide);</script><iframe id="fm-fc-f-9s7hvjeqrg" src="https://forms.freshmail.io/f/enhzkb49w9/9s7hvjeqrg/index.html" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0" width="100%" style="min-height: 493px"></iframe></div>

Jezus Żyje E. Tardif cz 1

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 20,00 zł 20.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 1 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Opis książki: 

Niezwykła, charyzmatyczna, cudowna, pełna mocy... mógłbym tak długo pisać.
Jest to jedna z pierwszych pozycji,którą miałem w ręku zaczynając kontakt ze
wspólnotami charyzmatycznymi. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać.
Ta książka to jeden wielki dowód na to, że Jezus wciąż żyje i działa tak jak 2000 lat temu.

 

Historia powstania

W ciągu zaledwie kilku lat przetłumaczono ją na 16 języków, sprzedano ponad 1 mln. egzemplarzy, a jej popyt nie maleje. Książka zawdzięcza to nie tylko nazwisku autora - ojca Emilieno Tardifa, Misjonarza Najświętszego Serca Pana Jezusa, znanego na pięciu kontynentach, lecz także, a może przede wszystkim, charyzmatowi zawartemu w jej niecodziennej treści. Książka ta otwiera zamknięte, zagubione, samotne serca, przynosi ukojenie, pozwalając odkryć i zanurzyć się w nieprzebranej miłości Bożej i niesie radość poprzez poznanie Dobrej Nowiny, że Jezus żyje!

autor: Emilien Tardif MSC
wydanie: szesnaste
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-61803-34-8
format: 145x205 mm
stron: 142
data wyd.: 2013

 

 

 

Fragment książki:

Być może z powodu naszego racjonalizmu lub braku wiary sądzimy, że te dary Ducha należą do przeszłości. Świat współczesny poszukuje człowieka duchowego, proroków chrześcijańskich, prowadzonych przez Ducha. Lecz jeśli ich nie znajdzie, pójdzie za iluministami, co jest bardzo niebezpieczne. Kościół jest nieustanną Pięćdziesiątnicą. Te ostatnie słowa kardynała przypomniały mi anegdotę:
Pewnego dnia Jezus przebywał ze swoimi uczniami i zapytał ich:
— Za kogo mnie uważacie? Szymon Piotr wstał i odpowiedział:
— Tyś jest teofanią eschatologiczną, która żywi ontologicznie intencjonalność naszych relacji podświadomych i interpersonalnych. Jezus otworzył oczy pełne zdziwienia i zapytał:
— Jak, jak?...
Piotr jednak nie potrafił powtórzyć, ponieważ zapomniał...
Zapomniał, ponieważ nie miał tego w sercu, lecz jedynie w umyśle. Świat jest zmęczony słuchaniem teorii i wywodów literackich. Jest spragniony słowa żywego i skutecznego, które to słowo dokonuje tego, o czym mówi. “Świat współczesny jest zmęczony słuchaniem nauczycieli. Chce słuchać tylko świadków" — mówił Paweł VI. Świadków, którzy doświadczyli nowego życia, przynoszonego przez Jezusa. Ewangelia św. Łukasza opowiada, że w niedzielę wieczorem dwóch uczniów szło do Emaus z Jerozolimy. Byli oni smutni, gdyż wraz ze śmiercią Mistrza wszystkie ich nadzieje odnowy Izraela upadły. Sam Jezus dołączył się do nich w czasie drogi i jeden z nich, zwany Kleofasem, zaczął dawać kurs chrystologii Jezusowi, którego nie był w stanie rozpoznać. Przypominał on z wielkim przekonaniem Jego dzieła i cuda. Opowiedział o śmierci krzyżowej, której świadkiem był cały lud, lecz gdy stanęło na Zmartwychwstaniu, nie mógł mówić o swoim własnym doświadczeniu i zadowolił się powtórzeniem tego, co jak twierdziły kobiety, powiedzieli aniołowie.

Gdy nie przeżyło się osobistego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym, będzie się opowiadać cudze teorie i nauczanie innych. Jesteśmy wezwani do tego, aby być świadkami tego, co głosimy. Aby być skutecznym, to znaczy autentycznym świadkiem, trzeba przeżyć owo wydarzenie osobiście.

Nie jest to podręcznik do nauki modlitwy za chorych, ale świadectwo o tym, że nasz Bóg uzdrawia dziś swoje chore dzieci. Nie jest to również książka o uzdrowieniu, ale o ewangelizacji. Jest to wznoszący się krzyk, który daje nadzieję wszystkim, którzy mają odwagę wierzyć, że Jezus, który umarł na krzyżu, zmartwychwstał, żyje i dlatego wszystko jest możliwe. Cóż w tym dziwnego, że nasz Bóg czyni cuda, jeśli jest cudownym Bogiem? [s. 6].

O treści książki:
Książka ta jest świadectwem uzdrawiającego działania Pana, znakiem obecności Żywego Boga pośród swojego ludu. Zawiera przesłanie, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i zawsze. To On jest Władcą historii i Królem rzeczy niemożliwych. Chrystus, potwierdzając swoje istnienie - za pomocą znaków i cudów - ukazuje się nam w pełnej chwale i daje życie w obfitości tym, którzy w Niego wierzą.

„Jestem przekonany, że po przeczytaniu choćby kilku stron tej wspaniałej książki będziemy mieli w sobie wielkie pragnienie, aby Jezus w naszym życiu stał się Bogiem żywym” [s. 3] O. Remigiusz Recław SJ

O wielkich dziełach miłości i miłosierdzia Jezusa Chrystusa opowiada sam autor książki, ojciec Emilien Tardif. Daje on świadectwo swojego uzdrowienia i spotkania z Żywym Jezusem - uzdrowicielem ciała i duszy. Mówi, jak grupa modlitewna Odnowy Charyzmatycznej zapoczątkowała nowy etap w jego życiu. Misjonarz Najświętszego Serca Pana Jezusa obwieszcza radośnie: „Jezus żywy przywrócił życie nie tylko moim płucom, ale również mojemu kapłaństwu i całemu memu istnieniu”[s. 9]

Pan mnie uzdrowił. Moja wiara była malutka, być może miała rozmiary ziarnka gorczycy. Bóg jednak był tak wielki, że nie był uzależniony od mojej małości. Taki jest nasz Bóg. Gdyby był uzależniony od nas, nie byłby Bogiem [s. 10]

Ojciec Emilien Tardif, głosząc na pięciu kontynentach Dobrą Nowinę i prowadząc posługę charyzmatyczną, jest świadkiem cudownych uzdrowień, jakich dokonuje nasz Zbawiciel. Oprócz uzdrowień fizycznych i wewnętrznych mają miejsce liczne nawrócenia i uwolnienia.

W ciągu tych ostatnich lat byłem świadkiem dzieł miłości i miłosierdzia naszego Boga. Jeśli On jest tak wielki w swoich dziełach, to jaki będzie sam w sobie? Jeśli tak świetliste są promienie Jego miłosierdzia, jakież będzie widzenie bezpośrednie?[ s. 138]

W książce Jezus żyje zawarte są świadectwa uwielbienia Pana za Jego miłość oraz rozważania na temat charyzmatu uzdrowienia. Znajdziemy w niej wyjaśnienie czym jest uzdrowienie fizyczne, a czym uzdrowienie ze zranień emocjonalnych. Dowiemy się co to jest modlitwa w językach, uwolnienie, dręczenie, prześladowanie, opętanie.

W posłudze uzdrowienia przyswajamy sobie zasługi śmierci Chrystusa, aby żyć owocami odkupienia w każdej dziedzinie albo każdym określonym momencie naszego życia. Punktem wyjścia jest pewność tego, że przed dwoma tysiącami lat Jezus już się obarczył naszymi ranami i słabościami, a my dzięki wierze możemy wejść w posiadanie zwycięstwa Chrystusa, czyniąc je naszym.
Wraz z uzdrowieniem wewnętrznym rodzi się nadzieja dla tych, którzy już pogodzili się z myślą, że będą żyć z pewnymi nawykami i zranieniami. Otwiera się brama nowej nadziei dla tych, którzy nie są już w stanie zmienić siebie ludzkimi siłami. Dzięki temu kruszą się kajdany, które nas więziły w przeszłości.
Jezus przyszedł po to, aby przynieść życie i to życie w obfitości. Uzdalnia nas do tego, abyśmy byli wolni od wszelkiego przywiązania, które łączyłoby nas ze smutną przeszłością albo jakimś negatywnym doświadczeniem [s. 68]

Ojciec Tardif, opisując swoje doświadczenia posługi w Odnowie Charyzmatycznej, szczególnie zachęca do wytrwałości na modlitwie i do przebaczenia. Kiedy przebaczamy innym, wtedy Bóg uwalnia nasze serca od nienawiści i urazów, i upodabnia nas do Jezusa, który kochał i przebaczał swoim wrogom.

Kapłan podkreśla rolę modlitwy we wspólnocie, a zwłaszcza Eucharystii będącej w najwyższym stopniu modlitwą wspólnotową.

Przypomina o potędze wstawiennictwa Maryi i o sile różańca. Matka Boża zanosi nasze sprawy do Jezusa i oręduje za nami. Jej działanie widać zwłaszcza w modlitwie uwolnienia; wstawia się u Swojego Syna, aby On rozrywał wszelkie kajdany grzechu, które człowieka niewolą i oddzielają od Bożej Miłości.

Autor zaznacza, jak ważna w czasie modlitwy jest postawa ufnego oddania się Bogu. Zawierzając całego siebie Panu i przyjmując wolę Najwyższego, zyskujemy głęboki pokój, którego nie może dać nam świat. Tylko całkowite zaufanie Bogu i modlitwa w językach otwiera nas na uzdrowienie zarówno fizyczne, jak i wewnętrzne:

Modlitwa wyrażająca w większym stopniu nasze oddanie i wiarę nie jest prośbą, ale uwielbieniem. Wielbić Pana należy zawsze i wszędzie. Istnieją tysiące osób, które składają w swoim życiu świadectwo na temat mocy uwielbienia. To, czego często nie otrzymujemy, gdy prosimy, zawsze uzyskujemy, gdy uwielbiamy imię Pana.
Wiele osób, które prosiły, modliły się i błagały o swoje uzdrowienie, otrzymało je, gdy oddało się bezwarunkowo w ręce miłosiernego Ojca.[s. 108]

Książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem. Fascynuje, niesie miłość, wiarę, nadzieję i ukojenie. Jest to pasjonujące świadectwo Bożej mocy. Lektura dowodzi, że Bóg jest doskonałym Ojcem i osobiście się o nas troszczy. Kocha nas miłością nieskończoną, ma wobec każdej osoby Swój cudowny plan, chce kształtować nasze serca na obraz Serca Swojego Syna, i prowadzić do chwały zmartwychwstania. Zawarte w tej książce modlitwy (np. o uzdrowienie fizyczne, wewnętrzne) z pewnością pomogą nam wyprosić wiele łask u miłosiernego Stwórcy.


Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl